Szkolny wyjazd na ekstraklasę

Po tegorocznych wyjazdach na mecze siatkarskie w niedzielę 3 kwietnia wybraliśmy się do Krakowa. Głównym celem naszej wizyty nie był temat gotyku czy renesansu. Tym razem kibicowaliśmy Wiśle Kraków, która zmierzyła się z wiceliderem  tabeli. Z Raciborza wyjechaliśmy dużo wcześniej, ponieważ chcieliśmy pobyć chwilę na krakowskim rynku i poczuć chociaż trochę panującą tam atmosferę.

Czytaj dalej

Wyjazd uczniów do Oświęcimia

15 marca 2011r. uczniowie klas maturalnych (IVa, IVd, IVe) i ostatnich klas zawodowych (IIIa i IIIc) pojechali, jak to dzieje się co roku w naszej szkole, do Muzeum Martyrologii w Oświęcimiu.

Tego rodzaju wyjazd jest potrzebny, jak stwierdzili uczestnicy wyjazdu:  inaczej patrzy się na ważne sprawy, kiedy ma się więcej lat niż uczniowie gimnazjum. Potwierdziło to zachowanie naszych podopiecznych.

„Kto nie pamięta historii, skazany jest na jej ponowne przeżycie” (George Santayana)

Helena Draga, Tomasz Gajda

Hokej w Ostrawie

Wyjazdy na mecz hokeja do Ostrawy to już pewna tradycja w naszej szkole. Tak więc i w tym roku nie zabrakło chętnych na ten wyjazd. Ostrawska drużyna jest jedną z najlepszych drużyn w czeskiej Ekstralidze. Tym razem również nie zawiedli i wygrali z zespołem Mlada Boleslaw 4:1. Mecze odbywają się w „CEZ Arenie”.

Czytaj dalej